Klimatyzacja


klimatyzacja

      Głównym celem systemu klimatyzacyjnego jest utrzymywanie określonych parametrów powietrza w pomieszczeniu, takich jak czystość, temperatura i wilgotność. Z pewnością wpływa to na komfort każdego użytkownika, a proces technologiczny zapewnia odpowiednie warunki, potrzebne do prawidłowego działania urządzeń.

Zła jakość powietrza wysoka temperatura i wilgotność ograniczają wydolność fizyczną i intelektualną organizmu ludzkiego, co wpływa na nasze samopoczucie i efekty naszej pracy.
Wpływa to jednak nie tylko na ludzi, ale także różnorodne procesy technologiczne. Usunięcie negatywnych skutków zjawisk termicznych jest konieczne do długotrwałej i poprawnej pracy serwerów i innych nowoczesnych urządzeń teleinformatycznych. To wszystko zapewniają nasze urządzenia! Montujemy klimatyzację w Płocku oraz w okolicach, stawiając na najwyższą jakość świadczonych usług i atrakcyjne warunki współpracy. W zakresie naszych usług wpisana jest również rekuperacja. Sprzedajemy funkcjonalne i niezawodne rekuperatory.

Co uzyskamy, stosując system klimatyzacji?

Chłodzenie
Urządzenia, które oferujemy, umożliwiają kontrolę temperatury. Dzięki nim tworzymy warunki z odpowiednią temperaturą dla jak najlepszego samopoczucia. To rozwiązanie nie tylko zapewnia komfort, ale również uczucie świeżości i aktywności, nawet przy najbardziej niesprzyjających warunkach na zewnątrz.

Grzanie
Proponowane systemy mogą być wyposażone w pompę ciepła, która umożliwia także grzanie. W tym wypadku wykorzystywana jest energia z zewnątrz, a następnie przekazywana do pomieszczenia – można zatem ogrzać swój dom, jednocześnie dbając o ochronę środowiska. Pompy ciepła są do pięciu razy bardziej energooszczędne, niż inne systemy grzewcze, dlatego warto w nie zainwestować!

Wentylacja
Z oferowanymi przez nas urządzeniami może być zintegrowana wentylacja, która usuwa zużyte powietrze, a wprowadza czyste – z zewnątrz. Dzięki temu w każdym pomieszczeniu powietrze zawsze może być świeże.

Oczyszczanie
Udostępniamy urządzenia, które oczyszczają powietrze z pyłków, dymów, kurzu i zabijają bakterie oraz grzyby, dzięki zastosowaniu w nich różnego rodzaju filtrów.

Osuszanie
Podczas procesu chłodzenia, ten system również osusza powietrze. Właściwy poziom wilgotności zapewnia dłuższą żywotność domu oraz urządzeń, a dodatkowo ogranicza występowanie zanieczyszczeń, czy pleśni.

Jednym z najpopularniejszym urządzeniem tego systemu jest klimatyzator typu split, który składa się z części wewnętrznej (parownika umieszczanego w pomieszczeniu) oraz części zewnętrznej (agregatu sprężarkowego, który umieszczany jest na zewnątrz budynku).

Obie części zostały ze sobą połączone za pomocą przewodów elektrycznych i chłodniczych. Dzięki oddzieleniu tych komponentów, unikamy w pomieszczeniu głośnego brzęczenia sprężarki, która znajduje się na zewnątrz. W zależności od rodzaju parownika, wyróżniamy następujące rodzaje klimatyzatorów:

– ścienne
– przypodłogowe
– podsufitowe
– kasetowe
– kanałowe

Odmienność typów pozwala na optymalne dobranie urządzenia zarówno do wystroju, jak i rodzaju pomieszczenia.
Równie popularne jak splity są urządzenia monoblokowe (okienne), które montuje w oknie lub w otworze w ścianie. Aby dany system działał skutecznie, konieczny jest odpowiedni i profesjonalny dobór urządzenia do pomieszczenia i występujących zysków ciepła.

Zasada działania

Podstawowym zadaniem tych elementów jest utrzymywanie komfortowych warunków w pomieszczeniu. Komfort i swoboda ruchów w danym pomieszczeniu zależą od wilgotności i temperatury otaczającego nas powietrza.

Proces chłodzenia polega na zasysaniu ciepłego powietrza z pomieszczenia przez klimatyzator, następnie to powietrze wtłaczane jest na zimną chłodnicę, co daje proces schładzania i osuszania powietrza. Efektem końcowym jest dostarczenie zimnego powietrza do pomieszczenia.