Brink


Efektywna wentylacja z odzyskiem ciepła to szansa na komfort i zdrowie w każdym budynku. Nowoczesne rekuperatory z serii Renovent 400 Excellent to centrale wentylacyjne, które pozwolą osiągnąć oczekiwany efekt i zapewnią doskonałe warunki do życia i pracy. Brink Climate Systems wychodzi naprzeciw oczekiwaniom Klientów i stosując innowacyjne technologie oraz najwyższej jakości komponenty, tworzy nowoczesne rozwiązania, które można zastosować zarówno w mieszkaniach, jak również obiektach użytkowych.

Największe zalety

Renovent 400 Excellent spełnia wszelkie normy europejskie dotyczące zapotrzebowania na ciepło (maksymalnie 1200 J/m3) i został wykonany w taki sposób, aby dostosować jego pracę również do przyszłych wytycznych. Charakteryzuje go przede wszystkim bardzo duża wydajność – 400 m3/h przy 150 Pa, w związku z czym może być wykorzystywany również na większych powierzchniach. To, wraz z wysoką sprawnością odzysku ciepła, która jest na poziomie 95 procent sprawia, że urządzenie dostosowane jest do największych wymagań użytkowników.

Rekuperator jest ceniony również za bardzo cichą pracę, co jest efektem zastosowania wentylatorów o średnicy 190 mm, które pracują na zmniejszonych obrotach. Dzięki temu, a także zmniejszeniu oporów wewnętrznych w urządzeniu oraz na wymienniku, uzyskano urządzenie bezgłośne, które nie będzie zakłócać spokoju mieszkańców budynku albo pracowników firmy. Firma Brink Climate Systems w celu zmniejszenia hałasu wykorzystała również powiększone średnice kanałów wentylacyjnych, dzięki czemu powietrze porusza się w nich z dużo mniejszą prędkością.

Dzięki wykorzystaniu wolniej pracujących wentylatorów, użytkownik może liczyć również na energooszczędną pracę centrali wentylacyjnej i tym samym jeszcze większe oszczędności na energii elektrycznej. Urządzenie pobiera mniej energii, pozostając wydajnym, dzięki czemu możliwe jest znaczne obniżenie poziomu zużycia energii w danym obiekcie. Możliwe jest również zastosowanie 2-strefowej wentylacji, by jeszcze większego obniżenia zużycia energii.

To, co wyróżnia rekuperatory Brink

Centrala wentylacyjna posiada więcej cech, które nie tylko zachęcają do zainwestowania w nią, ale również wyróżniają rekuperator na tle innych.

  • Ciągłość pracy wentylacji. Dzięki regulacji na podstawie stałego przepływu powietrza, możliwa jest ciągła, niczym niezakłócona praca wentylacji bez względu na panujące warunki czy opory przepływu, pojawiające się na instalacji. Zastosowanie sprawdzonych rozwiązań oraz nowoczesnych technologii sprawiło, że system wentylacyjny zachowuje wysoką sprawność i wydajność przez cały czas. Opatentowana konstrukcja wentylatorów EC oraz brak wpływu zanieczyszczenia filtrów na pracę oraz jakość nawiewanego powietrza sprawia, że urządzenia Brink zyskały sławę rozwiązań najwyższej jakości.
  • By-pass i ochrona przed zamarzaniem. Dzięki zastosowaniu systemu przeciwzamrożeniowego, rekuperacja jest możliwa również w przypadku bardzo niskich temperatur występujących na zewnątrz i utrzymujących się przez długi czas. System działa w oparciu o specjalne czujniki, które po wykryciu niskiej temperatury uruchamiają nagrzewnice – proces ten jest w pełni zautomatyzowany. Automatycznie uruchamiany jest również by-pass, który zaczyna działać, gdy nie trzeba korzystać z odzysku ciepła – np. w sytuacji, kiedy letnią nocą chłodne powierzchnie wpada przez okna do pomieszczeń, skuteczne je ochładzając i dając komfort mieszkańcom.
  • Funkcjonalne sterowanie. Bezprzewodowy pilot albo trzyzakresowy sterownik z kontrolą zabrudzeń filtra umożliwia efektywne sterowanie procesem rekuperacji.

Opcja dodatkowa

Renovent 400 Excellent występuje również w wersji „Plus”, która posiada dodatkowe opcje, umożliwiające podłączenie czujników CO2 albo wilgotności względnej. Możliwe jest również przystosowanie rekuperatora do systemu E-bus.

Zapraszamy do zapoznania się z parametrami technicznymi urządzenia, które ze względu na doskonałe funkcje spełni oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników i pozwoli na uzyskanie pożądanego komfortu.

Parametry techniczne: Renovent Excellent 400
Maksymalny wydatek powietrza 400 m³/h przy 150 Pa
Sprawność odzysku 95%
Nagrzewnica wstępna 0-1000 W
Pobór mocy przy wykorzystaniu 70% mocy maks. 64 W przy 280 m³/h (50 Pa)
Poziom hałasu 40 dB (A) przy 200 m³/h i 80 Pa
Automatyczny bypass TAK
Króćce przyłączeniowe 4 x Ø180
Wymiary [wys. x szer. x gł.] [mm] 765x677x564
Waga [kg] 38
Typ wentylatorów EBM – prądu stałego
Napięcie zasilające [V, Hz] 230 V, 50 Hz
Filtry 2 x G3 (opcjonalnie do F7 na nawiewie)