Komfovent firmy Amalva


Wysokiej klasy zestawy wentylacyjne, które znajdują zastosowanie w domach jednorodzinnych, mieszkaniach i obiektach użyteczności publicznej. Rekuperatory wyposażone zostały w obrotowy wymiennik ciepła i pozwalają na odzysk 85 procent ciepła traconego wraz z wyciąganym z pomieszczenia powietrzem. Wysoka wydajność, łatwość instalacji oraz pełna automatyzacja zestawów wentylacyjnych sprawia, że cieszą się dużą popularnością wśród użytkowników.

Wysoka wydajność w atrakcyjnej cenie

Rekuperatory Komfovent firmy Amalva posiadają aluminiowe, obrotowe wymienniki ciepła, których działanie oparte zostało na obracającym się bębnie, pobierającym ciepło z usuwanego powietrza, który następnie ogrzewa powietrze dostarczane do wnętrza. W naszej ofercie znajdują się dwa rodzaje systemu wentylacyjnego:

-Typoszereg od 400 do 900, idealnie sprawdzający się w domach jednorodzinnych, budynkach mieszkalnych oraz niedużych obiektach użytkowych,
-Typoszereg od 1200 do 4500, który znajduje zastosowanie na większych powierzchniach i wykorzystywany przede wszystkim w dużych obiektach użytkowych.

Inne zalety wentylacji

Efektywna rekuperacja i doskonałe osiągi to nie jedyne atuty zestawów wentylacyjnych oferowanych przez firmę Amalva. Polecamy je również ze względu na:

Łatwość montażu i sterowania

Podstawową zaletą urządzeń jest ich niewielki rozmiar, dzięki czemu bardzo łatwo znaleźć miejsce do ich instalacji, nawet w przypadku niewielkiego domku jednorodzinnego. Optymalne miejsca do ich zamontowania to poddasze oraz piwnica, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby zainstalować je w jakimkolwiek innym pomieszczeniu. Niewielkie gabaryty sprawiają, że urządzenie łatwo przetransportować przez drzwi, a poziome lub pionowe wykonanie pozwala użytkownikowi dobrać optymalne rozwiązanie, dostosowane do warunków panujących w danym obiekcie. Wystarczy więc znaleźć miejsce dla wentylatora, a następnie podłączyć zasilanie i zainstalować czujniki, które znajdują się w zestawie. Rekuperatory nie wymagają montowania systemu odprowadzania skroplin, ponieważ nie wydzielają kondensatu.

Również sterowanie nie sprawia najmniejszych problemów, w związku z czym z ich obsługą poradzą sobie osoby, które wcześniej nie miały sposobności korzystania z urządzeń tego typu. Dzięki całkowitej automatyzacji rola użytkownika ograniczona jest do minimum, a ewentualne zmiany funkcjonowania systemu wprowadza się na czytelnym panelu sterowania. Sterownik automatyki typu C5 pozwala na efektywne sterowanie parametrami, uzyskanie największej wydajności oraz bezawaryjną pracę systemu. Rola użytkownika ogranicza się jedynie do regularnej wymiany filtrów powietrza, odpowiadających za zatrzymywanie wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń.

Doskonałej jakości obudowa

Ścianki urządzenia wykonane zostały z dwóch ocynkowanych płyt stalowych, a do ich izolowania wykorzystano wełnę mineralną. Dzięki temu centrala odznacza się doskonałą izolacją cieplną, można montować ją w zróżnicowanych warunkach, a jej praca jest bardzo cicha. Dodatkową ochronę stanowi farba antykorozyjna, która zabezpiecza urządzenie przed rdzą. Trwała obudowa i zastosowanie doskonałej jakości komponentów, z których wykonane są poszczególne podzespoły sprawia, że rekuperator Komfovent jest trwały i niezawodny przez wiele lat.

Bezpieczeństwo

Systemy wentylacyjne od firmy Amalva spełniają wszelkie normy bezpieczeństwa, związane elektryką.

Funkcjonalność i szerokie możliwości

Dzięki łatwemu systemowi sterowania, użytkownik ma możliwość skorzystania z wielu funkcji i bogatych możliwości, takich jak:

  • trzy tryby pracy (ON, OFF i Auto),
  • wybór intensywności pracy systemu wentylacyjnego,
  • ustalanie harmonogramu pracy z tygodniowym wyprzedzeniem,
  • ustawianie temperatury oraz możliwość jej utrzymania na określonym poziomie,
  • wybór trybu pracy dostosowanego do aktualnej pory roku,
  • możliwość odczytu błędów, które rejestrowane są w trakcie pracy systemu rekuperacji,
  • wybór języka.

Atutem rekuperatorów jest również doskonały stosunek niskiej ceny do wysokiej jakości wykonania. Polecamy miłośnikom komfortu i osobom poszukującym oszczędności.