Orcon


Orcon typu HRC to połączenie wydajności i niezawodności, a także kompleksowa wentylacja i rekuperacja, która sprawdzi się w budownictwie mieszkaniowym oraz domach jednorodzinnych. Na czym polega działanie centrali wentylacyjnej? Cały proces opiera się na odzyskiwaniu ciepła z odprowadzanego powietrza i wykorzystaniu go do ogrzania świeżego powietrza z zewnątrz, które dodatkowo jest filtrowane. Dzięki wyposażeniu rekuperatora w przeciwprądowy wymiennik ciepła, który odzyskuje 95 procent ciepła (w korzystnych warunkach może to być nawet 97 procent), użytkownik może liczyć na znaczną oszczędność energii.

Co składa się na innowacyjne rozwiązanie Orcon?

  • Wentylatory z silnikami EC – energooszczędne i ciche. Zapewniają stały poziom wydajności, bez względu na pojawiające się opory w przepływie powietrza, wynikające np. z zabrudzonych filtrów czy zanieczyszczonych przewodów. Wystarczy ustawienie określonej prędkości pracy, a wentylatory skutecznie utrzymają ją nawet w niesprzyjających warunkach. Bez względu na prędkość, nie emitują dużego hałasu.
  • Automatyczny by-pass – stosowany jest w okresie letnim i zapewnia nie tylko komfort, ale również dodatkową oszczędność energii. Świeże powietrze dostarczane do budynku nocą nie nagrzewa budynku, dając komfort użytkownikom, a funkcja by-passu pozwala na automatyczne obejście wymiennika. Niezależnie od prędkości, temperatura dostarczanego powietrza nie będzie mniejsza niż 14 stopni Celsjusza.
  • Łatwe sterowanie i czytelny wyświetlacz – rekuperatory Orcon wyposażono w inteligentne sterowniki, dzięki którym urządzenie jest w stanie ustalić dokładną temperaturę zewnętrzną, a do tego odróżnia warunki pogodowe dzienne i nocne. Kilkudniowy rozruch wystarczy, aby centrala wentylacyjna wyznaczyła właściwy dla danego budynku biorytm. Wyświetlacz pozwala natomiast na odczytanie informacji dotyczących stanu i pracy rekuperatora, w tym błędów. Ważną funkcją jest przekazywanie informacji dotyczących konieczności wymiany zabrudzonego filtra, co umożliwia natychmiastowe przywrócenie systemowi wentylacyjnemu pełnej sprawności.
  • Czujnik wilgotności – dzięki nim wentylatory zwiększają prędkość w sytuacji, gdy nastąpi wzrost wilgotności usuwanego powietrza. Pracują w ten sposób maksymalnie do godziny, wracając ostatecznie do swojej pierwotnej prędkości. Trzypozycyjny regulator prędkości pozwala na odpowiednią reakcję, a niezawodna praca czujników sprawia, że użytkownik może spać spokojnie w różnego rodzaju sytuacjach.
  • Odprowadzanie kondensatu – wykorzystany został do tego syfon, który dodatkowo można bardzo łatwo zdemontować, by przeprowadzić prace serwisowe.

Montaż i serwisowanie

Prostota obsługi to nie wszystko! Orcon jest rekuperatorem bardzo łatwym w montażu, bowiem składa się z trzech elementów, a każdy z nich posiada ciężar nie większy niż 25 kg. Dzięki odpowiedniej ramie montażowej, możliwe jest szybkie podłączenie centrali wentylacyjnej, a także uniknięcie pomyłki podczas podłączania poszczególnych przewodów. Bardzo prosta jest również regulacja wentylatorów.

Dzięki modułowi odwracalnemu, użytkownik ma możliwość montażu rekuperatora prawo- oraz lewostronnego, a także podłączenia wlotu do wylotu i wylotu do wlotu. Dzięki temu zmiana orientacji powoduje również zmianę konfiguracji, która wyznaczana jest przez magnesy w module odwracalnym.

Wszelkie czynności serwisowe, którym podlega Orcon, również nie sprawiają problemu, bowiem filtr powietrza jest bardzo łatwo dostępny, a dzięki zamieszczeniu na etykiecie wszystkich kodów błędów, można bez problemu ustalić co uległo awarii – niezależnie od tego, którego podzespołu dotyczy (wentylatora, czujników, funkcji by-passu itd.). Łatwy dostęp do górnej części pozwala natomiast dotrzeć do podzespołów elektrycznych i wykonać właściwe czynności serwisowe lub konserwacyjne.

Rekuperator holenderskiej firmy to rozwiązanie problemu związanego z codziennym komfortem oraz zbyt dużymi kosztami wynikającymi z korzystania z energii elektrycznej. Wysoka jakość wykonania oraz atrakcyjna cena sprawia, że Orcon spełnia największe oczekiwania Klientów.