Save firmy Systemair


Nowoczesna centrala wentylacyjna Save VSR 300/500 dostarcza przefiltrowane powietrze z zewnątrz do mieszkań, a także wyciąga je z łazienek, toalet i kuchni. Należy montować ją w oddzielnym pomieszczeniu – pralni, schowku albo na strychu, wybierając miejsce, które będzie łatwo dostępne dla użytkowników i serwisantów. Jest to zupełnie nowa seria, które ze względu na swoje parametry oraz zastosowanie najlepszych technologii pozwala na uzyskanie wysokiego komfortu użytkowania, a także niskich koszty eksploatacji.

Niezawodne przez lata

Rekuperatory firmy Systemair znajdują zastosowanie na powierzchniach do 240 m2 (model VSR 300) oraz 360 m2 (model VSR 500), w związku z czym można korzystać z nich w mieszkaniach, domach jednorodzinnych, biurach i wielu innych miejscach, w których użytkownikom zależy na zyskaniu zdrowego oraz komfortowego trybu życia lub pracy. Najważniejszą cechą central jest zastosowana w nich technologia CE, zapewniająca wysoką sprawność energetyczną, a także niski współczynnik mocy właściwej, w związku z czym można nazwać je energooszczędnymi i tanimi w eksploatacji.

Trwałość urządzeniu zapewnia wysokiej jakości obudowa wykonana z ocynkowanej, odpornej na działanie korozji blachy stalowej, która uzupełniona została materiałem izolacyjnym zapobiegającym kondensacji wilgoci. W budowie wykorzystano przede wszystkim:

  • wydajny wymiennik ciepła,
  • wentylatory RadiCal,
  • filtry, dzięki którym odzyskane powietrze zawsze będzie czyste i w pełni zdrowe,
  • elektryczną nagrzewnicę, umożliwiającą regulowanie temperatury nawiewu,
  • silniki EC, które są o połowę bardziej energooszczędne niż tradycyjne silniki AC.

Wysoka sprawność i łatwa obsługa

Rekuperacja według firmy Systemair powinna być wysoce efektywna i nie może nastręczać użytkownikom problemów eksploatacyjnych. Dlatego też w ich budowie wykorzystano najwyższej jakości podzespoły i materiały, dzięki którym urządzenie jest nie tylko wydajne, ale również trwałe. Konstrukcja zapewnia niskie opory przepływu powietrza, zaś najwyższej jakości wentylatory mają bardzo niski współczynnik SFP.

Jak wygląda sterowanie? Służy do tego zewnętrzny panel CD3, który jest bardzo prosty w obsłudze i pozwala nie tylko na kontrolowanie pracy rekuperatora, ale również zmianę nastaw. Dzięki wbudowanym funkcjom, możliwe jest dostosowanie pracy urządzenia do bieżących potrzeb i uzyskanie doskonałych efektów. Potwierdzeniem innowacyjności i najwyższej jakości urządzenia są wbudowane funkcje, które umożliwiają komunikację z innymi systemami zarządzania budynkiem (protokół Modbus).

Oba modele central wentylacyjnych posiadają bardzo trwałe obudowy, które zostały zabezpieczone przed korozją, nie emitują dużego hałasu i są odporne na czynniki zewnętrzne, w tym także zamarzanie. Masa Save VSR 300 to 61 kg, a VSR 500 72 kg.

Dla kogo rekuperator Systemair?

W centrale wentylacyjne szwedzkiej firmy warto zainwestować przede wszystkim dlatego, że dzięki nim można uzyskać odpowiedni komfort i zdrowe powietrze w pomieszczeniu. Rekuperacja wykorzystywana jest również po to, aby przez cały rok osiągać odpowiednią wilgotność powietrza w pomieszczeniach. Wiąże się również z bardzo dużym ograniczeniem kosztów związanych z korzystaniem z energii elektrycznej – usuwane z wnętrza powietrze przekazuje ciepło i tym samym ogrzewa zimne powietrze pobierane z zewnątrz. Odpowiednia filtracja zapewnia dostarczanie do wnętrz powietrza pozbawionego zanieczyszczeń i drobnoustrojów, co jest szczególnie istotne dla alergików oraz astmatyków.

Systemair, wykorzystując wieloletnie doświadczenie (firma została założona w 1974 roku), tworzy systemy wentylacyjne zarówno dla dużych obiektów, jak również niewielkich pomieszczeń o zastosowaniu domowym i komercyjnym. My oferujemy Państwu rekuperatory o kompaktowych rozmiarach, które mogą zostać zamontowane pionowo na ścianie albo horyzontalnie pod sufitem. Urządzenia Save VSR 300 i 500 zostały wyposażone w funkcję automatycznego przełączania pomiędzy normalnym trybem pracy zimą (odzysk ciepła), a trybem bez odzysku ciepła w okresie letnim.

Poniżej znajdziecie Państwo parametry techniczne obu rekuperatorów.

Dane techniczne SAVE VSR 300 SAVE VSR 500
Nr artykułu 19427 19441
Napięcie V 230 230
Częstotliwość Hz 50 50
Pobór mocy przez wentylator w danym punkcie pracy W ok. 50
270 m3/h, 80 Pa
ok. 89
450 m3/h, 80 Pa
Współczynnik SFP kW/m/s
Wh/m3
1,25
0,35
1,36
0,38
Bezpiecznik A 10 13
Maksymalny pobór mocy, wentylatory W 2×83 2×169
Nagrzewnica elektryczna W 1670 1670
Filtr, nawiew F 7 (Standard) 7 (Standard)
Filtr, wywiew G 3 (Standard) 3 (Standard)
Waga kg 61 72