Vallox firmy Vallox Oy


Vallox Oy jest uznaną na rynku firmą, która zajmuje się produkcją central wentylacyjnych, stale poszukując innowacji oraz stawiając sobie za cel spełnianie największych oczekiwań swoich Klientów. Finowie są liderami branży w swoim kraju, stanowią bardzo znaczącą siłę na rynku światowym, a ich produkty cieszą się stałą popularnością w Polsce już od wielu lat. Prezentujemy prawdopodobnie największe osiągnięcie tej firmy – rekuperator Vallox 110 SE, który dzięki pełnemu zautomatyzowaniu oraz zastosowaniu nowoczesnych technologii sprawdza się w rożnego rodzaju pomieszczeniach, posiadających zróżnicowane metraże.

110 SE – energooszczędność i największa skuteczność na rynku

Rekuperatory Vallox uznawane są w tym momencie za najbardziej efektywne energetycznie na świecie i stanowią wybór numer 1 dla budownictwa mieszkaniowego. Są wentylatorami prądu stałego, w związku z czym gwarantują niskie zużycie energii, a do tego cechuje je doskonała wydajność (max. 407 m3/h [przy 100Pa]). Dzięki zastosowaniu nowoczesnego wymiennika przeciwprądowo-krzyżowego, urządzenie osiąga sprawność ponad 80 procent, doskonale spełniając swoje zadanie w zakresie odzyskiwania ciepła.

Rekuperator Vallox 110 SE to również:

  • Wysokiej klasy obudowa, zapewniająca niezawodność centrali przez wiele lat. Wykonana została z podwójnej blachy stalowej, która dodatkowo została pomalowana proszkowo i dzięki temu jest nie tylko łatwiejsza w czyszczeniu, ale również dużo bardziej odporna na działanie korozji.
  • Odporność na wpływ warunków zewnętrznych i odpowiednie właściwości izolacyjne (zarówno termiczne, jak i akustyczne), które zostały osiągnięte dzięki zastosowaniu materiału wypełniającego ściany rekuperatora.
  • Prosta regulacja urządzenia, dzięki wbudowaniu kroćców pomiarowych.
  • Łatwe sterowanie, dzięki wbudowaniu cyfrowego panelu sterującego SED, który umożliwia nastawę tygodniową, wybór jednego z 8 biegów prędkości wentylatora, zaprogramowanie właściwego minimalnego i maksymalnego biegu – zarówno dla nawiewu, jak i wywiewu, czasową nastawę serwisową itd.

Ponadczasowa funkcjonalność

Co jeszcze wyróżnia Vallox 110 SE na tle innych central wentylacyjnych? Przede wszystkim dodatkowe funkcje, które czynią go dużo bardziej praktycznym oraz spełniającym wymagania najbardziej wymagających użytkowników. Rekuperator posiada automatyczny by-pass, pozwalający na obejście wymiennika ciepła. Pracuje on w trybie letnim lub zimowym i uruchamia się automatycznie, zapewniając największy komfort użytkowania.

W standardowym wyposażeniu urządzenia znajdują się również syfon odprowadzający skropliny i nagrzewnica elektryczna, nie dopuszczająca do zamarznięcia centrali. Ochrona przed zamarzaniem jest jednak dużo bardziej rozbudowana, bowiem producent zadbał o tych, którzy zmagać muszą się z długotrwałymi i bardzo intensywnymi mrozami. Kiedy temperatura będzie niższa niż ustawiona (jej wartość ustalana jest przez serwisanta lub montażystę), wentylator nawiewny zostanie wyłączony. Dzięki intuicyjnemu panelowi sterowania, można również samodzielnie wybrać formę ochrony przed zamarznięciem.

Urządzenie posiada także wiele dodatkowych funkcji – można wyposażyć je np. w czujniki CO2 i wilgotności, a także konwerter LON, dzięki któremu sterowanie centralą wentylacyjną odbywać się będzie za pośrednictwem komputera. Warto dodać również łatwość instalacji, konserwacji oraz wymiany filtrów – obsługa nie będzie problemem nawet dla tych użytkowników, którzy nie mieli dotychczas styczności ze sposobem odzyskiwania energii, jakim jest rekuperacja.

Podsumowując…

Vallox 110 SE to wysoka wydajność, niskie koszty eksploatacji, funkcjonalność i łatwa obsługa. To rekuperatory poddawane dokładnym testom, pracujące bardzo cicho i tworzone z najwyższej jakości komponentów. To również niezawodność wynikająca z doświadczenia fińskich specjalistów, a także postawienia sobie głównego celu, jakim jest zadowolenie Klientów. Zapraszamy do inwestowania w najlepszą rekuperacją i sprawdzenie jak bardzo poprawi ona jakość Państwa codziennego życia albo pracy w biurowych pomieszczeniach.

Dane techniczne:

Max. wydatek przy 100Pa 407 m3/h
Sprawność wymiennika powyżej 80% (w warunkach optymalnych sprawność do 98%)
Zasilanie elektryczne

230V, 50Hz, ~9,6A

Stopień ochrony IP34
Nagrzewnica wstępna elektryczna 0,9kW 3,9 A
Filtr nawiewny klasy G4 + F7
Filtr wywiewny klasy G4
Waga 60 kg
Ilość i wymiar króćców 4 x 160 mm
Grubość izolacji 12 mm