Vent Axia


Oferujemy wysokiej klasy rekuperatory marki Vent-Axia, które ze względu na doskonałe podzespoły oraz wysoką sprawność (do 92 procent), spełnią oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników. Seria Kinetic spełnia wszystkie wymogi norm polskich oraz unijnych dla systemów wentylacji, znajdując zastosowanie w domach jednorodzinnych, niewielkich firmach czy instytucjach.

Kinetic – energooszczędność i wysoka sprawność

Z czego wynika duża popularność rekuperatorów i doskonałe opinie Klientów na ich temat? Przede wszystkim z wykorzystania innowacyjnych technologii oraz wyboru najlepszych rozwiązań, które pozwoliły uzyskać najnowszej generacji centralę wentylacyjną. Jej atutami są przede wszystkim:

  • przeciwprądowy wymiennik ciepła, którego obudowa wykonana została z aluminium i skutecznie chroni urządzenie przed skrajnymi temperaturami oraz nierównomiernym ciśnieniem,
  • dwa energooszczędne wentylatory EC na prąd stały, które mogą pracować w trzech prędkościach i zapewniają długą żywotność działania (zazwyczaj działają dwa razy dłużej niż wentylatory zasilane prądem zmiennym),
  • wytrzymała i doskonale izolowana konstrukcja, która posiada odpływ kondensacyjny,
  • dwa wymienne filtry EU3, skuteczne w zatrzymywaniu różnego rodzaju zanieczyszczeń,
  • mechaniczny i ciągły nawiew, zapewniający skuteczny odzysk ciepła na różnych powierzchniach,
  • łatwość montażu, sterowania oraz konserwacji.

Nowoczesne funkcje Kinetic

Rekuperatory od Vent-Axia posiadają wiele wbudowanych funkcji i możliwości, dzięki którym ich działanie jest dużo bardziej wydajne i komfortowe dla użytkowników. Co wyróżnia te urządzenia od innych?

Funkcja by-pass, czyli obejście letnie, które zostaje uruchomione, gdy zewnętrzna temperatura jest niższa od pokojowej. Dzięki temu chłodniejsze powietrze dociera do domu, ale omija wymiennik ciepła, obniżając temperaturę wnętrza aż do momentu, w którym osiągnięta zostanie temperatura ustawiona jako „komfortowa”. Funkcja ta jest przydatna nie tylko w okresie letnim, ale również zimą – poprzez zmniejszenie nawiewu i utrzymanie wywiewu, możliwe jest uniknięcie zamarznięcia wymiennika.

Czujnik wilgotności, dzięki któremu wraz ze wzrostem wilgotności zwiększana jest prędkość pracy urządzenia. Pozwala to na utrzymanie doskonałych warunków do przebywania w danym pomieszczeniu bez względu na to, jakie warunki w nim panują. Zaletami w tym przypadku jest możliwość zaoszczędzenia energii, a także niski poziom hałasu, emitowany przez wentylatory.

Wbudowane sterowniki, takie jak higrostaty, czujniki ruchu, temperatury i CO2 czy wyłączniki czasowe. Dzięki nim możliwe jest sprawna i funkcjonalna praca urządzenia, które swoje działania dostosowuje bezpośrednio do aktualnej sytuacji, np. zwiększając przepływ powietrza w momencie, gdy zwiększeniu ulegnie pobór prądu. Możliwe jest również skorzystanie z funkcji opóźnionego wyłączenia.

Łatwe sterowanie za pomocą stacjonarnego panelu sterowania albo przewodowego pilot na 15-metrowy przewód. Dzięki temu użytkownik otrzymuje możliwość włączenia i wyłączenia rekuperatora, a także ręcznej zmiany parametrów urządzenia.

Łatwość montażu – dzięki małej wadze oraz niewielkim gabarytom instalacja urządzenia nie sprawia problemów, podobnie jak wybór miejsca, w którym ma się znaleźć centrala wentylacyjna. Istnieje możliwość podłączenia urządzenia prawo- lub lewostronnego, a proces ten ułatwiają pionowe lub poziome wyloty kablowo-przestawne. Rekuperator wyposażony został ponadto w trwałą obudowę wykonaną z tworzywa sztucznego o doskonałych właściwościach izolacyjnych, dzięki czemu może zostać zainstalowana w różnych miejscach – od piwnicy, do poddasza.

Wybierz funkcjonalność

Vent-Axia to ceniona marka, a rekuperatory z serii Kinetic są potwierdzeniem najwyższej jakości rozwiązań, w które firma zaopatruje swoich Klientów. Polecamy systemy wentylacji, które dadzą komfort zarówno w domu, jak i obiekcie użyteczności publicznej. Funkcjonalne, energooszczędne, wydajne i dostępne w atrakcyjnych cenach, są chętnie wybierane przez użytkowników na całym świecie.